Mednarodna konferenca o trajnostni mobilnosti v turizmu v Bolzanu/Bozenu

Mednarodna konferenca, posvečena trajnostni mobilnosti v turizmu v alpskem prostoru, je 18. maja potekala v avditoriju Eurac Research v Bolzanu. Dogodek z naslovom »Premikanje po Alpah: proti trajnostni mobilnosti v turizmu« je organiziralo italijansko predsedstvo Alpske konvencije.

Konferenco sta odprla generalna sekretarka Alpske konvencije Alenka Smerkolj in župan Bolzana Claudio Corrarati. Strokovnjaki, predstavniki institucij in mednarodni deležniki so se zbrali, da bi razpravljali o prihodnosti mobilnosti v turizmu v Alpah ter ključnih izzivih na tem področju. 

 

Namen dogodka je bil spodbuditi izmenjavo informacij, izkušenj in dobrih praks. Prav tako je bil njegov cilj poglobiti razumevanje trajnostnih turističnih politik in pristopov upravljanja v alpskem prostoru, s posebnim poudarkom na trajnostnih rešitvah na področju mobilnosti. Razprave so obravnavale več tem, med drugim okoljske pritiske in vplive mobilnosti, povezane s turizmom, upravljanje in institucionalno sodelovanje, strategije načrtovanja in upravljanja ter inovativne pobude za spremljanje stanja in primere dobrih praks.

Konferenca je potrdila, da predstavlja pomembno priložnost za krepitev dialoga in sodelovanja v alpskem prostoru ter za razvijanje skupnih strategij za bolj trajnosten sistem mobilnosti.

#Obiski#Institucionalni

We are using cookies.

We are using cookies on this web page. Some of them are required to run this page, some are useful to provide you the best web experience.